Header Ads

Kur’an kursunda çıkan yangın sonucunda hayatını kaybeden 6 çocuk toprağa verildi

cha

Diyarbakır Kulp ilçesinde müftülüğe bağlı Kur’an kursunda çıkan yangın sonucunda hayatını kaybeden 6 çocuktan 5’inin cenaze namazı Dicle Üniversitesi Fakülte Cami’inde kılındı.

Kulp ilçesi Karaağaç Mahallesi’ndeki Kur’an kursunda elektrik ısıtıcısından kaynaklandığı ortaya çıkan yangında hayatını kaybeden 5 çocuk için Dicle Üniversitesi’ndeki Fakülte Cami’inde cenaze namazı kılındı. Bir çocuğun cenazesi Diyarbakır’a getirilmeden köyünde defnedildi.

Cenazeler camiye gelmeden önce hayatını kaybeden öğrenciler için kuran kursu öğrencileri ve vatandaşlar hatim yaptı. 5 çocuğun tabutu cami içerisine serilen battaniyelerin üzerine yan yana kondu. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı.

Cenaze namazının ardından tabutlar omuzlara alınarak araçlara götürüldü. Bu sırada cami dışında bekleyen kadınlardan bazıları cenazeleri görünce fenalık geçirdi. ‘Ağabeyimi götürmeyin’ diye feryat eden bir kız çocuğunun çığlıkları yürekleri dağladı.

Önceki gün yaşanan faciada, yaşları 15 ile 16 arasında değişen Serhat Sancar, Suat Çankaya, Şahin Kahraman, Mehmet Bingöl, Sabahattin Altın, Muhammed Bayka hayatını kaybederken, 6 çocuk da yaralı kurtulmuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.