Header Ads

Paris Katliamı'nda 5 kişinin öldüğü Cafe Bonne Biere kapılarını yeniden açtı

sputniknews foto: liberation

Fransa’nın başkenti Paris’te 13 Kasım akşamı art arda düzenlenen saldırılardan birinin yaşandığı ve 5 kişinin öldüğü Cafe Bonne Biere kapılarını yeniden açtı.

Paris'teki saldırıların hedefinde kalan 5 kafe, restoran ve Bataclan konser salonu arasında kapılarını ilk açan yer olan Cafe Bonne Biere’nin sahibi Audrey Billy, “Şiir ve mesajlarla bize desteklerini gönderen herkese teşekkür etmek istiyorum. Hayatımıza devam etmek istiyoruz” dedi.

​Öte yandan ‘psikolojik sebeplerle’ kafede birtakım değişiklikler yapıldı. Kafenin önündeki kafeye bırakılan çiçek ve mumlar kaldırılmadı ama kapladıkları alan küçültüldü. Girişe de saldırılardan sonra direniş mesajı haline gelen ‘Je suis en terrasse’ (Terastayım) yazılı bir pankart asıldı.

'MEZARLIĞA DÖNÜŞMESİNE İZİN VEREMEYİZ'

Kafenin yeniden açılmasını memnuniyetle karşılayan komşu esnaftan Paule Zlotnik, “Açılmasının ve eskisi gibi devam etmesinin zamanı gelmişti” dedi. The Local sitesine konuşan Thierry adlı 42 yaşındaki bir vatandaş da “Yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmişti. Buranın mezarlığa dönüşmesine izin veremeyiz” ifadesini kullandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.