Header Ads

Sabiha Gökçen'de patlama: Temizlik görevlisi öldü, patlamaya 'havan topunun' neden olduğu iddia edildi

dha/habertürk foto: cha

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı apronunda saat 02:05'te bir patlama meydana geldi. Habertürk'e göre patlamaya atılan havan topunun neden olduğu öne sürüldü. Patlamada yaralanan 2 temizlik görevlisinden Zehra Yamaç, hayatını kaybetti

Havalimanı, apron ve çevresindeki araştırmaların sürdüğü sırada, havalimanına dışardan gerçekleştirilen bir saldırı ihtimali de göz önünde tutuldu. Arama çalışmalarına helikopter de destek verdi. Atatürk Havalimanı'ndan bölgeye Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait kızılötesi kameraya sahip Bell 429 tipi helikopter gönderildi. Olay yeri inceleme ekipleri patlamanın meydana geldiği nokta ve bazı uçaklardaki incelemelerini yoğunlaştırdı.

İSTANBUL VALİSİ ŞAHİN: OLAY SIRASINDA KÖRÜKTE YA DA UÇAKTA YOLCU YOKTU

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda saat 02.05'te meydana gelen patlamada 2 temizlik görevlisinin yaralandığı bilgisini doğrulayıp patlamanın sebebine ilişkin incelemeler sürdürüldüğünü söyledi.

Öte yandan Pegasus Hava Yolları da patlamayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Sabiha Gökçen Havalimanı'nda saat 02.05'te, uçak park sahasında henüz sebebi belirlenememiş bir patlama gerçekleşmiştir. Patlama sırasında, patlamanın gerçekleştiği alana yakın bir Pegasus uçağında bulunan 2 temizlik görevlisi arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olay sırasında körükte ya da uçağımızda yolcu bulunmamaktaydı. Sabiha Gökçen Havalimanı normal operasyonuna devam etmektedir."

'UÇUŞLAR SORUNSUZ ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR'

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme AŞ'den yapılan açıklamada, "Terminalimizde uçak iniş ve kalkışlarında hiçbir sorun yaşanmamakta olup, uçuş operasyonu sorunsuz şekilde devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

'3 PATLAMA SESİ DUYDUK'

Bu arada patlama esnasında havalimanında olan yolculardan biri yaşadıklarını şöyle anlattı: “Sesler duyduk, patlama sesleri geldi. Hepsi oydu aslında başka da bir şey duymadık.Yanılmıyorsam 3 kereydi. Sonrada görevlilerden öğrendik patlama olduğunu. Apronda polis ekiplerini gördük, itfaiye görmedik."

SABİHA GÖKÇEN'DEKİ PATLAMADA ÖLEN KADININ CENAZESİ ADLİ TIP KURUMUNA GÖNDERİLDİ

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki patlamada hayatını kaybeden Zehra Yamaç'ın cenazesi savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Ayakta durmakta güçlük çeken Yamaç’ın eşi gözyaşlarına boğuldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı apronunda henüz belirlenemeyen nedenle meydana gelen patlamada temizlik görevlilerinden Canan Çelik Burgucu (33) elinden, Zehra Yamaç (30) ise kafasından yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan Yamaç hastanede hayatını kaybetti. Yamaç'ın cenazesi savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na gönderildi

Acı haberi alan Zehra Yamaç'ın eşi Musa Yamaç ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Ayakta durmakta güçlük çektiği görülen Yamaç “Suçluların en yakın zamanda yakalanmasını istiyorum. Başka bir şey isteğim yok devletten. Yeni işe girmişti, yaklaşık 4 ay olmuştu. Bana şu an bir şey söyleyen yok. Konu ile ilgili hiçbir bilgim yok“ diye konuştu.

Ozan URAL - Hüseyin ASLIYÜCE - Soner HASIRCIOĞLU - Uzay KESMEN - Hayati KILIÇ - Cengiz ÇOBAN / İstanbul (DHA)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.