Header Ads

Star Wars serisinin son filmi 'Güç Uyanıyor' vizyona girdi

ajanslar/bbc türkçe

Geri sayım nihayet son buldu, yeni Star Wars filmi Star Wars: Güç Uyanıyor vizyona girdi.

Merakla beklenen Star Wars serisinin yeni filmi 'Güç Uyanıyor'un Avrupa prömiyeri İngiltere'de Leicester Square'da yapıldı.

Hayli görkemli geçen prömiyerde yönetmen JJ Abrams, 'Star Wars efsanesi' Harrison Ford, oyunculardan Daisy Ridley, John Boyega ve Adam Driver da yer aldı.

Konukları Star Wars karakterlerinin Leicester Square'ın kapısında karşıladığı prömiyere medyanın da ilgisi büyüktü.

Serinin son filmi Güç Uyanıyor'un yönetmen koltuğunda JJ Abrams var.

Star Wars: Güç Uyanıyor, gece yarısı Türkiye'de de gösterime girdi.

İngiltere gazeteleri filme övgüler yağdırırarak "büyük başarı" ve "bir klasik" nitelemesini getiriyor.

Times gazetesinin sinema eleştirmeni Kate Muir yazısında "Yetişkinler gözü yaşlı bir nostaljiyle afallayacak çünkü bu bir klasik" dedi.

Variety dergisi ise tam anlamıyla ikna olmamış: "İki yeni cazibeli yıldıza karşın öykü hayal gücünü tetiklemiyor" diyor. Buna karşın derginin yazarı Justin Chang "Han Solo, Leia ve ekibin geri kalanını görmek harika. Hayranlara büyük hizmet" dedi.

Daily Mail gazetesinden Brian Viner ise Güç Uyanıyor'u "Bir gerçekten kaçış başarısı, bu güçlü serinin bugüne kadarki en neşeli filmi" şeklinde tanımlıyor.

J.J Abrams’ın yönetmenliğinde çekilen ve serinin üçüncü üçlemesinin ilk filmi olan Star Wars: Güç Uyanıyor´da, Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max Von Sydow gibi oyuncular yer alıyor.

Lucasfilm ve J.J. Abrams’ın güçlerini birleştirdiği Star Wars: Güç Uyanıyor filmiyle, Star Wars serisi sinemalara geri dönüyor ve izleyicileri tekrar uzak galaksilere sürüklüyor.

Filmle ilgili teoriler, tahminler heyecanımızı daha da arttırırken kuşkusuz bizi en çok heyecanlandıran şeylerden biri bir Star Wars filmini sinema ekranında izleme ayrıcalığına erişebilme şansıydı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.