Header Ads

Tahir Elçi'nin öldürüldüğü sokakta anma yapılmak istenince Sur'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

cha

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İlçede bulunan Gazi Caddesi ve Dört Ayaklı Minare’nin bulunduğu sokakta bugün Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için anma programı düzenlenecekti.

Sur Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Son günlerde ilçemiz merkez mahallelerinde yoğunlaşan bölücü terör örgütü mensuplarının faaliyetlerine son verilmesi, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin temin edilmesi amacı ile ilçemizde bulunan toplam 15 mahallemizin 6’sında (Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş) ve Gazi Caddesinde 2 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 05.00 itibari ile ikinci bir emre kadar kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi mal ve can güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, 28 Kasım'da Sur ilçesindeki Dört Ayaklı Minare’nin önünde basın açıklaması yaptıktan sonra öldürülmüştü.

Diyarbakır Barosu, dün yaptığı açıklamada, bugün Elçi’nin öldürüldüğü sokakta anma programı düzenleyeceğini açıklamıştı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.