Header Ads

Akademisyenlerin üniversitedeki odaları işaretlendi, tehdit mesajları bırakıldı

cnnturk/cha/evrensel

Gazi Üniversitesi'nde iki öğretim üyesinin kapısı çarpı ile işaretlenerek, “PKK'ya destek veren Betül Yarar'ı üniversitemizde istemiyoruz”, “PKK'ya destek veren Kemal İnal'ı üniversitemizde istemiyoruz” yazıları asıldı. Tehdit mesajında ise, “Gazi İletişim Ülkücüleri” imzası bulunuyor.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde çalışan Doç. Dr. Kemal İnal ve Doç. Dr. Betül Yarar'ın yan yana bulunan odalarının kapısına bu sabah işaret konularak, yazı asıldı.

BirGün gazetesinden Serbay Mansuroğlu'na konuşan Doç. Dr. Kemal İnal, güvenlik kaygısıyla 4-5 gündür üniversiteye gidemediğini söyledi.

Kemal İnal, "Maalesef hedef durumundayız. Sabah saatlerinde odamın kapısına çarpı işareti ve tehdit mesajı bırakıldığını öğrendim. Daha sonra polis gelip bizi sormuş. 4-5 gündür güvenlik kaygısı nedeniyle üniversiteye gidemiyorum. Rektör ve dekanla görüşüp son gelişmeleri de konuşamadık" dedi.

Öte yandan üniversiteye gelen polisin Yarar ve İnan'ın nerede olduğunu sorduğu öğrenildi. Özel güvenlik görevlilerinin okulda olmadıklarını söylemesi üzerine polisler okuldan ayrıldı.Cihan Haber Ajansı da benzer bir olayın Kırıkkale Üniversitesi'nde yaşandığını duyurdu. Bildiriye imza atan iki akademisyenin kapısına "PKK'ya destek veren F.O.'yu üniversitemizde istemiyoruz" yazılı kağıt asıldı.

Selçuk Üniversitesi'nde de benzer bir tehdit gerçekleşti. Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen'in kapısında İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi olan posterinin üzerine 'Selçuk'u sana dar edeceğiz' şeklinde biten bir tehdit mesajı yapıştırıldı.Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.