Header Ads

Berkin Elvan 17 yaşında: Anne Gülsüm Elvan oğlunun mezarında ağıt yaktı

Özgür Güneş/cha

Gezi Parkı eylemlerinde Okmeydanı’nda başına isabet eden gaz fişeğiyle hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın doğum gününde ailesi, çocuklarının mezarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. Ziyaret sırasında anne Gülsüm Elvan, oğlunun mezarında ağlayarak ağıtlar yaktı.

3 yıl önce Okmeydanı’nda çıkan olaylarda başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle kaldırıldığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın doğum gününde, ailesi oğullarının mezarını ziyaret etti.

Öğle saatlerinde Feriköy Mezarlığı’na gelen Baba Saim ve Anne Gülsüm Elvan ile Berkin Elvan’ın yakınları, mezara karanfil bıraktı.

Anne Gülsüm Elvan uzun süre ağıt yakıp oğlunun mezarına sarılarak ağladı. Uzun süre oğlunun mezarı başında ağıtlar yakan anne Gülsüm Elvan, ayakta durmakta zorlandı. Anne Elvan, yakınları tarafından güçlükle araca götürüldü.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına konuşan baba Saim Elvan, “Bugün bizim çocuğumuzun doğum günü. Bugün çocuğumuzun mezarı başında doğum gününü kutlamıyoruz aslında. Ama bugün çocuğum yaşasaydı evinde belki bir arkadaşıyla belki 17 yaşına girdiği için kız arkadaşıyla ergenlik çağını kutlayacaktı ve doğum gününü kutlayacaktı. Maalesef biz çocuğumuzun başında en mutlu gününde hüzünlü anlar yaşıyoruz. Bunu yapanlar utansın. Bunu yapanlar inanıyorum ki bir gün halk önünde hesap verecekler.” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.