Header Ads

'Özür' dileyen Beyaz ve programda konuşan öğretmen Ayşe Çelik'e 'terör propagandası' soruşturması açıldı

ajanslar/sputnik/al jazeera

Katıldığı televizyon programında 'Çocuklar ölüyor, sessiz kalmayın' diyen Ayşe Çelik hakkında 'Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Kanal D Ana Haber'e konuk olan Beyazıt Öztürk de özür diledi. Beyazıt Öztürk için de soruşturma açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayşe Çelik'in 8 Ocak'ta katıldığı televizyon programdaki konuşmaları üzerine harekete geçti.

Başsavcılık, öğretmen olduğunu öne süren Çelik hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatılmasına karar verdi.

Soruşturma kapsamında, Çelik'in Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı herhangi bir okulda görev yapmadığı, 2010 yılında Güldeste Eğitim Kurumlarında, 2013'te ise Silvan Halk Eğitimi Merkezi'nde ücretli resim öğretmeni olarak çalıştığınin belirlendiği ileri sürüldü.

Kanal D'de yayımlanan Beyaz Show programına katılan bir izleyicinin kullandığı ifadeler nedeniyle sunucu Beyazıt Öztürk, program sorumlusu ve canlı yayına bağlanan kişi hakkında 'terör örgütü propagandası yaptıkları' iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama şöyle:
"8 Ocak 2016 tarihinde Kanal D isimli televizyon kanalında yayınlanan Beyaz Show isimli programda terör örgütü propagandası yapıldığı iddiasıyla ilgili olarak cumhuriyet başsavcılığımızca 9 Ocak tarihinde soruşturma başlatılmıştır. Program CD'si incelenmeye alınmış olup, program sorumlusu, canlı yayına bağlanan ve program sunucusu soruşturma kapsamına alınmıştır."


BEYAZIT ÖZTÜRK ÖZÜR DİLEDİ

Ayşe Çelik, Cuma akşamı Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show'a telefonla bağlanarak, "Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin" ifadelerini kullanmıştı.

Kanal D Ana Haber'e konuk olan Beyazıt Öztürk, "Gündemi ve kamuoyunu bu olayla oyaladığım için üzgünüm. Ben polis çocuğuyum ve 20 yıldır bu işi yapıyorum, bu yüzden şaşkınım. Telefonla yayına bağlanan kişilerinin soracakları sorular bana bildirilir. Ama 'Burada çocuklar ölüyor siz farkında mısınız?' sorusuyla karşılaşınca beynim durdu orada benim. Gelen tepkileri de anlayışla karşılıyorum. O an benim dışarıdan görünüşüm ve içimden geçenler çok farklıydı. İstemeden yaptığım şeyler olduysa özür diliyorum" dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.