Header Ads

Ceyhun İrgil: Devlet hastanelerinde ölüm arttı. 6 bin doktor istifa etti. Bıçak parası her yerde.

odatv video: youtube

TBMM Genel Kurul’unda önceki akşam yine hareketli dakikalar yaşandı. Sağlık sektörünün içinden gelen CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’in grubu adına kürsüden yaptığı konuşmada ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı sert eleştiren sözleri iktidar sıralarında tansiyonların yükselmesine neden oldu. Konuşması sık sık kesilen kanser cerrahisi uzmanı Dr. İrgil, “Bu parlamento bile kanser kadar demokratik değil!” diye konuştu. İrgil, "Dünyada nüfusundan daha fazla acile başvuran tek ülke biziz” dedi.

‘BU SAĞLIK SİSTEMİNDE NEŞTER DEĞMEYEN İNSAN KALMAYACAK’

“Halkın sağlığını yandaş işadamlarına pazarlıyorsunuz” sözleriyle iktidara yüklenen CHP’li İrgil, “İnsanlar 2 lira fark vermemek için acillere yığılıyor. Bu sağlık sisteminizle memlekette neşter değmeyen insan kalmayacak. Sizin milletvekilleriniz bile kanser hastaları için bizi arıyor” dedi.

‘ŞEHİR HASTANELERİ ÖZELLEŞTİRMENİN TRUVA ATI’

Şehir Hastaneleri'nin ‘Özelleştirmenin Truva atı’ olduğunu öne süren İrgil, iktidarın sağlık politikalarını sert sözlerle eleştirdiği konuşmasında, “devlet hastanelerinde kritik ameliyatları yapacak adam yok. 6 bin doktor istifa etti. Bu taşeron kafayla sağlığı yürütürseniz acı sonuçlarını bir gün siz de sevdiklerinizle yaşayacaksınız. Sistem o kadar kötü ki, Sayıştay’ınız bile SGK’ya olumsuz rapor verdi” diye konuştu.

‘100 MİLYON KİŞİ ACİLE BAŞVURDU, BU BİR DÜNYA REKORU’

Acil servislere başvuran hasta sayısının 100 milyon olduğunu dile getiren İrgil, konuşmasında ülke nüfusunun 70 milyon olduğunu belirterek, “Dünyada nüfusundan daha fazla acile başvuran tek ülke biziz” ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.