Header Ads

CHP heyeti Fatih'te yaşayan Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti, yardım dağıttı

cha

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindeki heyetle Fatih'te yaşayan Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindeki heyetle Fatih Balat Mahallesi'nde yaşayan Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti. Zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren mülteci ailelerin sorunlarını dinleyen heyet, sığınmacılara battaniye, mama, ayakkabı gibi çeşitli yardımlarda bulundu.

Sığınmacıların ve vatandaşların zor şartlar altında yaşadığını belirten Tekin, ''Bugün il başkanımız, ilçe başkanımız ve yöneticilerimizle, yeni yılda, mülteci olan vatandaşlarımızı aynı zamanda aynı apartmanda aynı kaderi paylaşan çeşitli ülkelerin insanları, aynı zamanda bizim kendi ülkemizdeki insanların durumunu hep beraber görelim istedik. Maalesef ne söylenir bilmiyorum ama çok şeyler söylemek istiyoruz da Allah kolaylık versin. Umut ederiz ki en kısa süre içerisinde özellikle mülteciler dahil olmak üzere belki farkında değilsiniz, biz birinci apartmana gittiğimizde sadece Suriye'de, Libya'da, Yemen'de, Ortadoğu coğrafyasında değil, daha bir ay önce güneydoğu coğrafyasında iki aile, onlar da mülteciler gibi çocuklarını alıp buraya gelmek zorunda kalmışlar. Bir yerlere sığınmışlar. İş yok, güç yok. Bu bizim ana muhalefet olarak görevimiz; bu görünmeyen manzaraları, öteki Türkiye'de nelerin yaşanıp yaşanmadığını kamuoyuna duyurmaktır sizin aracılığınızla. Tablo bu.'' şeklinde konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ise şöyle konuştu: ''Yaşamın her alanında ötekiler sıkıntı çekiyor. Yüzlerce aile, yüzlerce çocuk evsiz, yersiz, yurtsuz. Orada belki birbirine çatıştıranlar burada aynı ev içerisinde bir arada kalıyorlar. İster Arap halkları olsun, ister Doğu'da zorunlu taşınan Kürt kardeşlerimiz olsun, görüyorsunuz ki hepsinin kaderi aynı. Tıpkı Filistin'dekilerin kaderi gibi. Biz bugün bu kaderi paylaşmak için genel sekreterimizle birlikte onların acısını paylaşmak için buradayız.''

CHP'li heyet daha sonra mahallede mama, battaniye, ayakkabı gibi çeşitli yardımlar dağıttı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.