Header Ads

CHP'den Diyarbakır'a 2. heyet: 4'ü doktor olan 5 milletvekili Diyarbakır'da

cha/başka

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) bazı milletvekilleri, görüşmeler yapmak üzere sabah saatlerinde Diyarbakır’a geldi.

Mesleği doktor olan CHP'li Ankara Milletvekili Murat Emir, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’dan oluşan heyet, Diyarbakır’a geldi.

Program kapsamında heyet, ilk olarak Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti. Basına kapılı gerçekleşen ve yarım saat süren ziyaret sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, bölgede yaşanan gelişmelerin kendilerini üzdüğünü söyledi.

Yaşanan olayları yerinde görmek için kente geldiklerini anlatan Demir, sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizin, özellikle bu bölgemizde yaşanan olaylar bizleri, gerek parlamentoyu gerek de toplumumuzu gerçekten çok tedirgin ediyor, üzülüyoruz. Sağlık çalışanlarımız gece gündüz büyük bir emekle çalıştıklarını biliyoruz. Fedakarlıkla çalışıyorlar. Onlara hem moral vermek hem de yöre halkına morla vermek amacıyla geldik. Sorunları dinledik sayın validen. Sabah şehitlerimizin cenaze törenine katıldık. Umut ediyoruz, bekliyoruz. Hep beraber bu savaşın, bu kavganın, çatışmanın bir an evvel bitmesidir. Dileğimiz, Türkiye’nin kısa sürede huzura kavuşmasıdır. Bunun için üzerimize düşen bir durum varsa elbirliğiyle yapmak istiyoruz.” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in görevlendirmesiyle oluşturulan 5 kişilik milletvekili heyeti, program kapsamında bazı sendikaları da ziyaret edecek.

1 ay önce de CHP'li 6 kadın milletvekili Diyarbakır'da incelemelerde bulunmuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.