Header Ads

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine Noam Chomsky’den yanıt


Güneydoğu’da uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılması talebiyle akademisyenler tarafından hazırlanan çağrı metninin imzacılarından filozof Prof. Dr Noam Chomsky, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirileri için “Erdoğan, IŞİD’e karşı savaşan Kürtlere yönelik işlediği suçları lanetleyenleri suçluyor. Başka bir yoruma ihtiyaç var mı?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı 8. Büyükelçiler Konferansı’nda yaptığı konuşmada ‘sözde akademisyenler bildirisi’ olarak nitelediği çağrı için, “Bu şekilde düşünen yabancı akademisyenlere benim bir teklifim var, ben kendilerini Türkiye'ye davet ediyorum. A'dan Z'ye Güneydoğu'da, Doğu'da bütün bu bölgelerde ne oluyor, ne bitiyor bunları müdellel olarak biz kendilerine anlatmaya hazırız. Mesela, ABD Büyükelçiliği, daha önce de Türkiye’nin operasyonlarıyla ilgili açıklama yapan Chomsky’i davet etsin, misafir edelim” demişti.

T24’ten Işıl Öz’e Erdoğan’ın davetini değerlendiren Chomsky, "Türkiye, bir yandan Erdoğan’ın birçok yoldan yardım ettiği IŞİD’i suçlarken, diğer yandan da IŞİD’den farkı olmayan El Nusra’yı destekliyor. Erdoğan, Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı savaşan ana güç olan Kürtlere karşı işlediği suçları lanetleyenleri suçluyor” dedi ve ekledi: “Başka bir yoruma ihtiyaç var mı?"

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.