Header Ads

Erdoğan: Önünde profesör, doçent olması kimseyi aydın yapmaz. Bunlar zalimdir, alçaktır

ajanslar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bildiriye imza atan akademisyenlere tepkisini sürdürdü. Erdoğan, “Bunlar zalimdir, bunlar alçaktır. Çünkü, zalimlerle beraber olanlar zalimdir. Katliam yapanlarla birlikte oldukları için onlar da aynı suçu işlemiştir.” dedi.

Sultanahmet’teki patlama yerine karanfil bırakan Recep Tayyip Erdoğan, “Tarih ve medeniyet kokan adeta bir barış meydanı olan Sultanahmet Meydanı’ndaki bu eylemde –hele hele bir de Alman Çeşmesi’nin hemen yakınında- böyle bir bölgede 10 tane Alman dostumuzun ölmüş olmasından dolayı üzüntülerimizi gerek Alman Cumhurbaşkanıyla gerek de Alman Şansölyesi ile de paylaştım. Tüm Alman halkına da başsağlığı dileklerimi öncelikle ölenlerin ailelerine buradan iletmek istiyorum. Bizim terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” diye konuştu.

Bildiri imzalayan akademisyenlere tepkisini sürdüren Erdoğan, şöyle konuştu: “Bütün bu terör olayları karşısında kalkıp da kapkara bir bildiri yayınlayıp o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri özellikle tekrar kınıyorum, şiddetle kınıyorum. Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha yakından anlamasını, yani önünde profesör, doçent olması kimseyi aydın yapmaz. Bunlar kapkaranlık insanlardır. Bunlar zalimdir, bunlar alçaktır. Çünkü, zalimlerle beraber olanlar zalimdir. Katliam yapanlarla birlikte oldukları için onlar da aynı suçu işlemiştir. İşte Çınar’da olan hadisede o yavrular, o babasıyla beraber şehit olan 3 yaşındaki Mevlüde’yi acaba bu kapkaranlık akademisyenler nereye koyacak? Onun katillerinin yanında yer almayı bunlar nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar? Bütün yargı makamlarını, üniversitelerin senatolarını anayasamız ve yasalarımıza ters bu hareketler sebebiyle göreve davet ediyorum.

‘PARLAMENTODA SİYASET YAPAMIYORLARSA DAĞA ÇIKSINLAR’

Dün, atılması gereken adımların süratle atılması gerektiğini söyledim. Bunlar da ne yapacaklarsa gitsinler oralarda yapsınlar. Siyaset yapmak isteyenler parlamentoda siyaset yapsınlar. Ama parlamentoda yapamıyorlarsa onlar da gitsinler hendek kazsınlar veya dağa çıksınlar.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.