Header Ads

Şişli Belediyesi TEOG'da başarı gösteren Sur mağduru 2 öğrenciye burs verecek

Mehmet Türk/dha

Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı uygulanan ve operasyonların sürdüğü Sur İlçesi'ndeki Alparslan İmam Hatip Ortaokulu'nda 8'inci sınıf öğrencileri Şakir Duru ile Dicle Tiken'e CHP'li Şişli Belediyesi destek çıktı. Öğrencilerle bir araya gelen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, onlara burs vereceğini açıkladı.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, geçen cuma günü milletvekilleri, belediye başkanları, İstanbul il ve ilçe yöneticilerinden oluşan heyet ile incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelirken Sur mağduru başarılı öğrencilerle de bir araya geldi.

Mitania Oteli'nde basına kapalı yapılan toplantı sonrası, Sur İlçesi'ndeki Alparslan İmam Hatip Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencileri Dicle Tiken ve Şakir Duru ile CHP'lilerin bir araya geldiği ifade edildi. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İstanbul Milletvekilleri Selina Doğan, Mahmut Tanal ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bir aray geldikleri başarılı öğrencilere destek oldu. Canpolat, Dicle Tiken ile Şakir Duru'nun ülkenin umudu olduğunu belirterek, "Siz bu ülkeye umut ve azmin sonucu güzelliklerini gösterdiniz. Size huzurlu ve mutlu yaşayacağınız bir ülke bırakmak için elimizden geleni yapacağız. Bizi çok mutlu ettiniz, başarılarınız daim olsun. Bundan sonra da hep yanınızda olacağız" dediği kaydedildi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve Selina Doğan da başarılı öğrencileri kutlarken Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, iki öğrencilerinin eğitim masraflarına destek olacaklarını ve onlara burs vereceklerini açıkladı.

Sur İlçesi'ndeki Alparslan İmam Hatip Ortaokulu 8'inci sınıfında okuyan Dicle Tiken ve Şakir Duru, olaylar nedeniyle Yenişehir Şehit Yüzbaşı Bahtiyar Er İmam Hatip Ortaokulu'nda misafir öğrenci olarak eğitimlerine devam ediyordu. Tüm olumsuzluklara rağmen temel eğitimden ortaöğretime geçiş (TEOG) sınavında Şakir Duru 120 sorudan 110, Dicle Tiken ise 105 soruya doğru cevap vermişti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.