Header Ads

Sur’da 2 eve patlayıcı cisim isabet etti: Melek Alpaydın öldü, 3 çocuk yaralandı

İsmail Avcı/cha

Diyarbakır’da 33 gündür sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesinde bir eve roket olduğu öne sürülen patlayıcı cisim isabet etti. Cismin isabet ettiği evde bulunan Melek Alpaydın isimli kadın hayatını kaybetti, 1 çocuk ise yaralandı. Şehitlik semtinde ise bir eve havan olduğu belirtilen mühimmatın isabet etmesi sonucu ise 2 çocuk yaralandı.

Alınan bilgiye göre, 2 Aralık’tan beri sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesinin 6 mahallesinde dün şiddetli çatışmalar yaşandı.

Sokağa çıkma yasağı kapsamında olmayan İskender Paşa Mahallesi’ndeki bir eve roket olduğu tahmin edilen bir patlayıcı cisim isabet etti. Olay saat 13.30 sıralarında meydana geldi.

Büyük Postane semti Küçük Aktarlı Sokak'taki bir eve patlayıcı isabet etti. Bazı kaynakların top mermisi olabileceğini iddia ettiği cismin eve isabet etmesi sonucu, evin içinde üşümemek için battaniye sarılı olarak oturan Melek Alpaydın hayatını kaybetti. Evde bulunan 1 çocuk ise yaralandı.

Patlamanın ardından bölgeye sevk edilen ambulanslar, Alpaydın ile ismi öğrenilmeyen yaralıyı hastaneye kaldırdı. Alpaydın, hayatını kaybetti.

Bu arada Yenişehir ilçesi Şehitlik semtindeki bir eve de mühimmat isabet etti. Olayda 2 çocuğun yaralandığı öğrenildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.