Header Ads

Uğur Mumcu ölümünün 23. yılında Ankara'daki mezarı başında anıldı

cha

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında Ankara'daki mezarı başında anıldı.

Cebeci Asrı Mezarlığı’ndan düzenlenen törene Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu, çocukları Özgür Mumcu, Özge Mumcu Aybars ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Uğur Mumcu’nun mezarını ziyaret eden vatandaşlar karanfil bırakıp dua etti.

Ardından Mumcu ailesi kabrin başına geldi. Güldal Mumcu, eşinin mezarını ziyaret eden vatandaşlar ile tek tek tokalaştı. Mumcu ailesi, Uğur Mumcu’nun mezarına karanfil bıraktı.

ŞİŞLİ'DE YÜRÜYÜŞE KILIÇDAROĞLU DA KATILDI

Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında Şişli’de düzenlenen yürüyüşle anıldı. Anma törenine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

CHP Şişli İlçe Başkanlığı üyesi bir grup, Uğur Mumcu’yu ölümünün 23. yılı nedeniyle düzenlediği yürüyüşle andı. Halasgargazi Caddesi üzerinde bulunan CHP Şişli İlçe Başkanlığı önünde toplanan grup, üzerinde ‘Doğruların Uğur’una adanmış bir ömür’ yazılı pankart ve ellerindeki meşalelerle Cumhuriyet Caddesi başlangıcında bulunan Uğur Mumcu Anıtı’na kadar yürüdü. Yürüyüşe Şişli Belediyesi Başkanı Hayri İnönü de katıldı. Ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kısa süre yürüdü. Grup anıta yürüdüğü sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grubun arasına gelerek vatandaşları selamlayıp anma törenine destek verdi. Vatandaşlarla pankartın arkasında kısa süre yürüyen Kılıçdaroğlu, daha sonra alandan ayrıldı.

Yürüyüşün ardından anıtın önüne gelen grup, burada Uğur Mumcu’nun daktilosunun ve bir fotoğrafının bulunduğu masaya karanfiller bırakarak 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.