Header Ads

Artvin Valiliği önünde Cerattepe protestosu

cha

Artvin Valiliği önünde toplanan bir grup vatandaş, Cerattepe bölgesinde yaşananları ellerindeki tabak çanaklara vurarak protesto etti.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın Valilik önünde oturma ve açlık eylemi ile başlayan protestolar vatandaşların katılımıyla devam ediyor. valilik önüne gelen çoğunluğu kadınlardan oluşan grup ellerindeki tencere ve tavalara vurarak tepkilerini gösterdi.

İŞ YERİ KEPENK KAPATTI, ŞEHİR İÇİ DOLMUŞ SÜRÜCÜLERİ DE EYLEME KATILDI

Artvin'deki iş yerlerinin kapatılma eylemi sürerken, iş yerlerinin kapalı olduğu sanayi sessizliğe gömüldü. Öte yandan şehir içi dolmuş sürücüleri de eyleme katıldı. Valilik önüne araçlarıyla gelen eylemciler nedeniyle Artvin'de trafik kilitlendi.

'SU VERDİĞİM POLİS BANA GAZ SIKTI'

Öte yandan, eylemciler, Kafkasör mevkiinde barikatlar, taşlar ve lastik yakarak yolu kapatsa da, barikatları emniyet güçleri ile aşan maden şirketi araçları yavaş yavaş ilerlemeye devam ediyor.

Fenalaşan bir polise su vermesine rağmen aynı polisin gaz sıkmasına üzülen bir eylemci ise tepkisini "Yazıklar olsun su verdiğim, çay içirdiğim adamdan gaz yedim." diye dile getirdi. Ayrıca, polis ile vatandaşlar arasında 'taş atma' tartışması yaşandı.

ŞEHİR MERKEZİNDE TOMA

Valilik önünde eylemlerin devam etmesi nedeniyle Artvin'in merkezinde TOMA girdiği görüldü. Şehir merkezine TOMA'nın girdiğini görenler, "En güvenilir il olan Artvinimizi ne hale soktunuz diye." dert yandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.