Header Ads

#canseliçinsusma Taciz iddiasıyla tutuklanan öğretmen ve okul yönetimi açığa alındı

cha

Kayseri’de Cansel K. isimli liseli genç kızın canına kıyması sonrasında ortaya çıkan cinsel istismar ve taciz iddiaları ile ilgili soruşturma açıldı. Okul yönetimi ve tutuklanan öğretmen açığa alındı.

Melikgazi ilçesindeki bir devlet okulunda lise öğrencisi, geçen hafta polis olan babasına ait tabancayla canına kıydı. Olayla ilgili ortaya atılan bazı iddialar, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ve Cumhuriyet savcılığını harekete geçirdi. İntihar eden Cansel K. adlı lise öğrencisine, okulun matematik öğretmeni tarafından taciz edildiği yönündeki iddialar üzerine inceleme başlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, yaptığı açıklamada, olayın adli vaka olduğunu ve savcılığa intikal ettiğini belirterek, kendilerinin soruşturma açıp, okul yönetimini açığa aldıktan sonra suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Çandıroğlu, olayla ilgili kendilerinin de bir bilgisi bulunmadığını anlatarak, “Ne olduğunu biz bilmiyoruz, adliye karar verecek. Biz soruşturmanın selameti açısından okul yönetimini açığa aldık.” dedi.

Çandıroğlu, şu açıklamada bulundu:

“Müessif bir olay, hiç kimsenin istemediği, hiç kimsenin istemeyeceği bir olay. Çünkü ne olup ne olmadığını biz bilmiyoruz. Adliyeye intikal etmiş bir konu. Adliye bunun ne olup ne olmadığını söyleyecek. İdare olarak biz öğrendiğimiz andan itibaren ilgili tarafların tamamını İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toparladı ve bir tutanak altına aldı. Aynı anda savcılığa suç duyurusunda da bulunduk. Neticede adliyeye, savcılığa intikal etmiş bir boyutu var bu işin. İdari olarak inceleme sürecini başlattık. Okul yönetimini de öğretmen ile birlikte açığa aldık. Ayrıca idarenin selameti açısından açığa aldık. O öğretmen de tutuklandı.”

Çandıroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve birkaç yere tazminat davası açılacağı ile ilgili soruya da “Bilgim yok. O konu ne olur ne olmaz bilmiyoruz. Bakacağız. İlerleyen zamanda göreceğiz.” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.