Header Ads

AKP, CHP ve MHP 'teröre karşı ortak deklarasyon' yayımladı, HDP imza atmadı

cha

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) grubu bulunan AKP, CHP ve MHP, Ankara'daki bombalı terör saldırısı sebebiyle ortak bir deklarasyon yayımladı. Deklarasyona HDP imza atmadı.

AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın imzasını taşıyan 'teröre karşı ortak deklarasyon'da, '13 Mart günü Ankara'da doğrudan millete yönelmiş vahşi terör saldırısının bir kez daha milleti ve onun iradesinin temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekillerini derin bir üzüntüye sevk ettiği' vurgulandı.

"Hayatını kaybeden ve bu ülkenin evlatları ve hepimizin evlatlarıdır ve onların acısı aileleri, yakınları, sevenleri kadar milletimizin ortak acısıdır." denilen deklarasyonda, şu ifadeler yer aldı:

"Terör saldırılarının arkasında Türk milletinin birliğine ve Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğüne yönelik tarihi emeller vardır. Terörün kanlı eylemleri ile yapmaya çalıştığı, halkta bezginlik, karamsarlık doğurmak, ortak gelecek duygusuna darbe vurmaktır. Uzun tarihi içinde her türlü sorunu ortak dayanışma, kararlılık, cesaret ile aşan, kaderini kendi azim ve iradesi ile yazan milletimizin, terör karşısında da aynı kararlılıkla davranarak terörün amacını boşa çıkarttığını görmek bu derin acımız karşısında en önemli teselli kaynağımızdır. Millet iradesinin tecelligahı olan TBMM bu konuda üstüne düşen milli sorumluluğun farkında ve şuurundadır. Milli iradeyi temsil etmekten onur duyan bizler, ortak kaderimize ve geleceğimize duyduğumuz derin inançla, teröre karşı sergilenen kararlılığa tercüman olmanın ve müşterek acıyı paylaşmanın her türlü siyasi ve ideolojik aidiyetten daha önemli olduğunu ifade ediyoruz. Karmaşık ve sorunlu bir coğrafyanın parçası olan ülkemizde barışın ve huzurun tesis edilmesi bakımından herkese ve her kuruma sorumluluk düştüğünü, olaylar karşısında soğukkanlı tavrın, dikkatli bir dil ve üslubun önemini bu vesile ile vurgulamak isteriz. Milletimizin başı sağ olsun."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.