Header Ads

AKP'li Şamil Tayyar'dan Rıza Sarraf yorumu: 'Suç işlemişse Allah belasını versin'

sözcü/youtube/beyaztv

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, ABD’de tutuklanan Rıza Sarraf ile ilgili yorum yaparken “Allah belasını versin bana ne Reza Zarrab’dan” ifadelerini kullandı. Tayyar’ın bu çıkışı günün en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Kara para aklama, dolandırıcılık ve İran’a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile ABD’de tutuklanan Rıza Sarraf ile ilgili yorum yapan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar şunları ifade etti:

“Arkasında küresel sermaye var. Bir finans operasyonu, sanıklara isnat edilen suçlamaların karşılığı yaklaşık 60 yıl falan deniliyor, itirafçı olursanız şu kadar olur diye… Bir görelim bakalım ne olacağını, bunun basit ve sıradan bir yargılama olmadığını herkes görüyor biliyor ama bizim bildiklerimiz dışında bir şey var ise, yargılansın hesabını versin. Bize ne Rıza Zarrab’dan… Zarrab’ı savunmak gibi bir derdim yok. Eğer suç işlemişse Allah belasını versin, bana ne Reza Zarrab’dan. Beni ne ilgilendirir ya. Partimin mensubu mu kimdir nedir? Benim umrumda bile olmaz. Bildiklerimiz dışında bir suçu varsa gitsin hesabını versin, bana ne. Uykusu kaçıyorsa karısının uykusu kaçsın, bana ne. Savunması gerekenler otursunlar savunsunlar. Partimle uzaktan yakından alakası olmayan bir şahıs.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.