Header Ads

Almanya, Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve Alman Lisesi'ni 'güvenlik endişesiyle' kapattı

sputnik/reuters

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Ankara’daki büyükelçilik, İstanbul'daki başkonsolosluk ve Alman Lisesi'nin güvenlik endişesi nedeniyle kapatıldığını açıkladı.

Reuters'ta yer alan habere göre, Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Ankara büyükelçiliğinin olası saldırı tehditleri nedeniyle kapatıldığı duyuruldu.

İstanbul'daki Almanya Başkonsolosluğu ve Alman Lisesi'nin de kapatıldığının doğrulandığı açıklamada, Alman Lisesi'nin 'teyidedilmemiş bir uyarı' gerçekçesiyle kapatıldığı belirtildi.

Sabah saatlerinde Taksim'deki konsolosluk binası ile Alman Lisesi'nin kapatıldığı duyurulmuştu. Başkonsolosluğun kapısına bugün kapalı olunduğuna dair yazı asılırken nedeni ile ilgili açıklama yapılmamıştı.

Alman Lisesi ise öğrenci ve velilere bir bilgi mesajı göndermiş, açıklamada "Bu uyarı özellikle Federal Almanya Başkonsolosluğu için geçerli olduğundan bu bölgeye gidilmesinden imtina etmenizi rica ederiz” ifadelerine yer verilmişti.

ALMANYA SALI GÜNÜ DE ANKARA'DAKİ VATANDAŞLARINI UYARMIŞTI

Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanlığı, salı günü de Ankara'da yaşayan Alman vatandaşlarına 'her an olabilecek bir saldırı' konusunda uyarıda bulunmuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.