Header Ads

Ankara'da hayatını kaybeden 66 yaşındaki Ayşe Bilgilioğlu Sivas'ta toprağa verildi

dha

Kızılay'da meydana gelen bombalı terör saldırısında yaşamını yitiren 66 yaşındaki Ayşe Bilgilioğlu'nun cenazesi, memleketi Sivas'ın Şarkışla İlçesi'ne bağlı İğdecik Köyü'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Ankara'da oturan evli ve 3 çocuk annesi Ayşe Bilgilioğlu, eşi Bahattin Bilgilioğlu ile birlikte Mamak'taki bir akrabalarının nişan törenine katıldıktan sonra Dikmen'de bulunan evlerine gitmek üzere Kızılay'a geldi. Durakta bekleyen çift bu sırada bombalı terör saldırısına yakalandı. Ayşe Bilgilioğlu yaşamını yitirirken, eşi Bahattin Bilgilioğlu yaralandı.

Ayşe Bilgilioğlu'nun cenazesi, Çankaya Belediyesi'ne ait cenaze nakil aracıyla bugün sabah saatlerinde Sivas'ın Şarkışla İlçesi'ne bağlı İğdecik Köyü'ne getirildi. Bilgilioğlu'nun cenazesi burada köy muhtarlığı önüne getirilerek helallik alındı. Daha sonra köy mezarlığında Alevi Dedesi Sadık Ünal tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Bilgilioğlu'nun cenazesi gözyaşları ve ağıtlar eşliğinde toprağa verildi.

Cenazeye Bilgilioğlu'nun çocukları Naci, Mehmet ve Ahmet Bilgilioğlu ile Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, CHP İl Başkanı Ulaş Karasu ve çok sayıda vatandaş katıldı. 3 çocuk annesi Ayşe Bilgilioğlu'nun yaz aylarında köye geldiği kışları ise emekli olan eşi Bahattin Bilgilioğlu ile Ankara'da yaşadığı öğrenildi.

Bu arada aynı olayda yaralanarak Ankara Numune Hastanesi'nde tedaviye alınan eşi Bahattin Bilgilioğlu'nun ise hayati tehlikeyi atlattığı ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.