Header Ads

Ankara'da hayatını kaybeden Feyza Acısu, Murat Gül ve Sibel Çetinkaya toprağa verildi

cha

Ankara'da terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında yer alan Sibel Çetinkaya, Murat Gül ve Feyza Acısu, Karşıya Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Ankara Kızılay’da yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden 3 kişi için Karşıyaka Mezarlığı’ndaki Ahmet Efendi Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine vefat edenlerin yakınları, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, asker ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İşlemleri tamamlanan cenazeler, yakınlarının yardımıyla avluya getirildi. Aileler uzun süre cenazelerin başında bekledi, göz yaşı döktü.

Hayatını kaybedenlerden Sibel Çetinkaya’nın (55) Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde çalıştığı, 2 kız çocuğunun olduğu, eşinin ise 4 yıl önce vefat ettiği belirtildi. Özel Güvenlik Görevlisi olan Murat Gül’ün (27) ise bekar olduğu öğrenildi.

Baba Gül, teröre lanet yağdırarak, "Ben de şehit olmak istiyorum, Peygamber Efendimize komşu olmak istiyorum" diyerek ağıtlar yaktı. İngilizce öğretmenliği son sınıf öğrencisi Feyza Acısu’yu da ölüm durakta beklerken yakaladı. ALES’e hazırlandığı ifade edilen Acısu için yakınları tarafından ayrıca bir cenaze namazı daha kılındı. Vefat edenlerden Oğuzhan Duran’ın ise Karşıyaka’da işlemleri tamamlandıktan sonra Samsun’a götürüldüğü kaydedildi.

Saf düzeni alındıktan sonra imam ‘er ve hatun kişi niyetine’ diyerek sırayla cenaze namazlarını kıldırdı. Helallik alınıp dua edildikten sonra cenazeler defnedilmek üzere cenaze araçlarına konuldu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.