Header Ads

Ankara'da hayatını kaybeden ODTÜ öğrencisi Berkay Baş toprağa verildi

metin özdemir/dha

Kızılay'daki bombalı terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenler arasında bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Metalurji Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi Berkay Baş, Polatlı'da göz yaşlarıyla toprağa verildi.

Berkay'ın babası Rasim Baş Bakan Binali Yıldırım'a sarılıp, 'Terörü bitirin artık' dedi.
Üniversiteli Berkay Baş'ın cenazesi Polatlı Şentepe Mahallesi Ulu Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Polatlı şehir mezarlığında toprağa verildi.

Berkay Baş'ın cenaze törenine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Polatlı'daki ilçe protokolü katıldı. Baba Rasim, Bakan Yıldırım'a sarılarak ağladı ve "Terörü bitirin artık' dedi.

Berkay Baş'ın cenazesine ayrıca ODTÜ'den sınıf arkadaşları katıldı. Baba Rasim'e sarılan Berkay'ın sınıf arkadaşları, "Biz senin evlatlarınızız' dediler. Acılı baba, her öğrenciye teker teker sarılarak teselli bulmaya çalıştı.

Baş ailesinin üç çocuğundan en büyüğü olan Berkay'ın cenaze namazını ilçe müftüsü Mehmet Muslu kıldırdı.

Berkay'ın babası Rasim Baş, Kastamonu Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde Kısım Amiri olarak çalışıyor. Rasim-Funda Baş çiftinin en büyük oğlu Berkay'ın dışında Balıkesir Üniversitesi'nde okuyan Volga ile lise üçüncü sınıf öğrencisi Pelin olmak üzere 3 çocuğu bulunuyor. 

Acılı haberi alan Baba Rasim Baş, yakınlarıyla birlikte patlamanın olduğu Ankara'ya gitti ve hastanelerde oğlunu aradı. Yakınları, "Gezmediğimiz hastane kalmadı, en son Berkay'ın cenazesini Keçiören Adli Tıp Merkezi'nde bulduk" dediler.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.