Header Ads

Ankara'da yaşamını yitiren Muharrem Çermik, Bağdat Çermik ve Perihan Çermik toprağa verildi

evrensel

Ankara'da Güvenpark otobüs duraklarında yaşanan saldırıda yaşamını yitiren Muharrem Çermik, Bağdat Çermik ve Perihan Çermik, Karşıyaka Mezarlığı Camii'nde  kılınan ikindi namazı sonrası Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu'nun yanı sıra pek çok milletvekili ve kitle örgütü temsilcileri katıldı.

Tuzluçayır'daki bir akrabalarını ziyaretten Balgat'taki evlerine dönerken saldırıda yaşamını yitiren Çermik ailesi üyeleri Muharrem, Bağdat ve Perihan Çermik'in cenazeleri Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.

Cenazeye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li milletvekillleri, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan ve EMEP yöneticileri, KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, KESK'e bağlı sendika yöneticileri, Alevi örgütleri yöneticileri, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yanimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve birçok vatandaş katıldı.

İkindi namazı ile birlikte kılınan cenaze namazı sonrası cenazeler Karşıyaka Mezarlığı'na gömüldü.

Aile, Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi ve Anayasa Mahkemesi'nde memurluk yapan Tuncay Çermik'in annesi, babası ve kızkardeşiydi. Muharrem Çermik 80 yaşında ve Milli Piyango'dan emekli; Bağdat Çermik 75 yaşında; kızları Perihan Çermik ise 55 yaşında ve zihinsel engelliydi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.