Header Ads

Diyarbakır Valiliği o fotoğrafı doğruladı: 'Teslim olan şahıslara ait fotoğraflar izinsiz olarak çekilmiştir'

sputnik

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yapılan operasyon sonrasında, güvenlik güçlerine teslim oldukları ileri sürülen 14 kişinin çıplak fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması tartışma yaratmıştı. Diyarbakır Valiliği ise fotoğrafın Sur'da çekildiğini doğruladı.

Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü merkez Sur ilçesinde dün akşam saatlerinde 14 kişinin tahliye edilmeleri sırasında erkeklerin üzerlerinin çıplak halde çekilmiş fotoğrafları sosyal medya ve bazı gazetelerde yer aldı.

Diyarbakır Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"7 Mart 2016 Pazartesi günü 16.00 ile 17.15 saatleri arasında operasyon bölgesinde var olduğu iddia edilen sivillerin tahliyesi amacıyla güvenlik koridoru oluşturulmuştur. Oluşturulan güvenlik koridorundan 1 çocuk, 2 bayan ve 11 erkek olmak üzere toplam 14 kişi güvenli bölgeye alınmıştır. Söz konusu tahliyelerin sonucunda sosyal medya ile yazılı ve görsel basında tahliye olan kişilere ait birtakım fotoğraflar yayımlanmıştır. Teslim olan kişilerin üzerlerinin çıkarılması uygulaması, canlı bomba, bombalı tuzak, intihar eylemi vb. olumsuz durumlara karşı güvenlik güçlerimiz tarafından alınmış olan tedbir amaçlı bir uygulama olup, söz konusu çalışma bütün dünyada aynı şekilde gerçekleştirilmektedir. Ancak, teslim olan bir kısım şahıslara ait fotoğrafların izinsiz olarak çekildiği ve paylaşıldığı görülmüştür. Bu durum ile ilgili olarak valiliğimizce bir komisyon oluşturularak hemen soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.