Header Ads

Gezi Aileleri Gezi Parkı'nı ziyaret etti, anma gerçekleştirdi

radikal foto: taksim dayanışma

Gezi Parkı bugün hüzünlü bir buluşmaya tanıklık etti. Gezi Parkı eylemlerinin sürdüğü 2013 yılının Haziran ayında, Okmeydanı'nda polisin attığı gaz fişeğiyle başından ağır yaralanan ve 269 gün boyunca süren yaşam mücadelesini 12 Mart 2014 günü kaybederek yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın ikinci ölüm yıldönümüne bir gün kala, parkın içinde bir anma gerçekleştirildi.

Berkin Elvan'ın ikinci ölüm yıldönümüne bir gün kalmışken ve 15 Haziran 2013'teki vurulmasının üzerinden geçen 1000. günde yapılan anmaya Gezi Parkı protestoları sırasında yurdun bir çok noktasında hayatını kaybeden gençlerin aileleri de katıldı.

Gezi Parkı'na gelen aileler "Gezi şehitleri ölümsüzdür. Unutursak yüreğimiz kurusun" yazılı bir pankart açtı.

Anma etkinliğine Berkin Elvan'ın anne ve babası Gülsüm ve Sami Elvan ile Eskişehir'de polis ve esnaf tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz, ağabeyi Gürkan Korkmaz; Hatay'da yine başına isabet eden gaz fişeğiyle öldürülen Abdullah Cömert'in yakınları, Ankara'da öldürülen Ethem Sarısülük'ün yakınları ve Gülsuyu'nda sokak çeteleri tarafından öldürülen Hasan Ferit Gedik'in annesi de katıldı.

Kalabalık grup, ölenlerin anısına Gezi Parkı'na karanfil bıraktı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.