Header Ads

Hüseyin Aygün'den Cemil Bayık'a: 'AKP'yi taklit ediyorsunuz'

sputnik/hüseyin aygün twitter hesabı

Eski CHP Tunceli millervekili Hüseyin Aygün, önceki gün Ankara'da yaşanan saldırıya dair KCK yöneticisi Cemil Bayık'a yönelik bir mesaj yayınladı.

Aygün, "AKP, Sur'da masumları katlediyor diye, siz Ankara'da ODTÜ'lü öğrencileri, dershaneye giden liselileri, kadınları, çocukları mı katledeceksiniz? O halde, siz AKP'yi taklit ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Aygün'ün Twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesaj şöyle:

Cemil Bayık, Times'a, 'Türkler Kürt kentlerini yağmalayıp yıktılar, intikam hisleriyle doluyuz, gerillalarımıza intikam çağrısı yapıyoruz, her emir meşrudur' demiş.

Birincisi, 'Kürt kentlerini yağmalayıp yıkan' Türk halkı değil, AKP ve onun polis örgütü ve askeri liderliğidir. Yoksul ve kardeş Türk halkını zan altında bırakamazsınız.

İkincisi, AKP Sur'da masumları katlediyor diye, siz Ankara'da ODTÜ'lü öğrencileri, dershaneye giden liselileri, kadınları, çocukları mı katledeceksiniz? O halde, siz AKP'yi taklit ediyorsunuz.

Üçüncüsü, 'İntikam', 'her eylem meşrudur' sözlerinizle, siz Kürt sorununa çözüm mü arıyorsunuz, yoksa 7 Haziran'da Saray'da planlanan Türkiye'nin kaosa sürüklenmesi senaryosuna katkı mı yapıyorsunuz?

Kızılay'daki saldırı Sur'da yapılandan bin kat daha vahşidir, büyük bir insanlık suçudur..

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.