Header Ads

Karaman'da bir sınıf öğretmeninin 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı

Muammer Şen/dha

Karaman'da bir ilkokulda sınıf öğretmeni olarak görev yapan 54 yaşındaki Muammer B.'nin, vakıf ve dernek evlerinde kursa gelen ilkokul ve ortaokulda okuyan 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddaisıyla tutuklandığı belirtildi. Öğrencilerin köylerde oturan aileleri tarafından okuması için kent merkezine gönderilen ve bu tür vakıflar aracılığıyla barınma ihtiyacını karşılanan çocuklar olduğu öne sürüldü. Cinsel istismara uğrayan öğnencilere psikolojik destek verilmeye başlandı.

Olay Konya’da bir hastanede çocuk psikiyatrisine giden ve tecavüze uğrayan bir imam hatip ortaokul öğrencisinin karşılaştığı cinsel saldırıyı doktora anlatması ve ailesinin de Karaman Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmasıyla ortaya çıktı.

Öğrenci velisinin suç duyurusu ardından Savcılık olayın bir öğrenci ile kalmayıp başka öğrencilerin de olabileceği olasılığını göz önüne alarak araştırmayı derinleştirdi.

Yapılan araştırmada sınıf öğretmeni Muammer B.'nin,10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu belirledi.

İlkokul ve ortaokulda okuyan 10 erkek öğrencinin cinsel istismarına ilişkin Karaman Devlet Hastanesi’nden de rapor alınarak dosyaya konuldu.

Polis tarafından gözaltına alınan ve sorgusunun ardından 4 Mart günü çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan öğretmen Muammer B.’nin hazırlık soruşturmasının bir hafta daha süreceği ve ardından da iddianamesinin de hazırlanacağı bildirildi.

Sınıf öğretmeni Muammer B’nin görev yaptığı ilkokulda herhangi bir öğrenciye cinsel istismarının söz konusu olmadığı kaydedildi.

Cinsel istismara uğrayan öğrencilere de psikolojik destek verilmeye başlandı.

Cumhuriyet Savcılığı, dosya için 'gizlilik' kararı koyarken, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretmen Muammer B., hakkında başlattığı idari soruşturmanın da devam ettiği belirtildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.