Header Ads

Karayılan: Dolmabahçe Anlaşması çerçevesinde müzakerelerin başlamasına hazırız

sputniknews

KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan, Türkiye ile barış görüşmelerine hazır olduklarını söyledi.

Stêrk TV'ye konuşan Murat Karayılan, "Eğer Tayyip Erdoğan ve AKP bu katliamcı, ırkçı tavrından geri adım atarsa, Newroz yeni bir atılım ve çözümün gelişmesine vesile olabilir" dedi.

Karayılan, "Dolmabahçe Anlaşması çerçevesinde müzakerelerin başlamasına, hareket olarak hazır olduğumuzu belirtiyoruz" ifadelerini kullanan ve  henüz ‘şehir savaşı'na başlamadıklarını ileri süren Murat Karayılan, şöyle devam etti:

"Bu savaş Kürt halkı ile AKP devleti arasında yaşanıyor. Kimse bu gerçekliği saklayamaz. Biz halkımıza sahip çıkıyoruz. Gençlerimize sahip çıkıyoruz. Kürt halkının iradesine sahip çıkıyoruz. Kürt halkına karşı yapılan her türlü zulme karşı çıkıyoruz. Kuşkusuz PKK sahip çıkacaktır, ancak orada PKK kadrosu yoktur."

Ankara'da yapılan ve TAK'ın üstlendiği saldırı konusunda ise Karayılan, "Eylem ile bizim hiçbir ilişkimiz yok. Biz hiçbir zaman sivilleri hedeflemiyoruz. Biz askeri noktaları hedefliyoruz. Herkes şunu düşünmeli; 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Seher Çağla Demir neden bu eylemi yaptı?" dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.