Header Ads

Nusaybin'de bombalı saldırı: 2 polis hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı

dha

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lıların bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 2 polis hayatını kaybetti, aralarında sivillerin de bulunduğu 35 kişi yaralandı.

İlçe girişindeki Bölge Trafik İstasyonu ve polis lojmanlarının bulunduğu noktaya terör örgütü PKK mensuplarınca sabah bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Patlamanın etkisiyle polis lojmanlarında büyük hasar, karayolunda da derin çukur oluştu.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, Nusaybin Bölge Trafik İstasyonu'na saat 05.45 civarında terör örgütü mensuplarınca bombalı araçla saldırı düzenlendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Saldırıda 2 polisimiz şehit olmuştur. İkisi sivil olmak üzere polis ve polis ailelerinden 35 yaralı bulunmaktadır. Hayati tehlikesi olmamak kaydıyla yaralılardan ikisi Mardin Devlet Hastanesinde, ikisi de Kızıltepe Devlet Hastanesinde ameliyata alınmıştır. Daha hafif yaralı durumda bulunan vatandaşlarımızın tedavileri, Nusaybin Devlet Hastanesinde devam etmektedir. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.