Header Ads

Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

ajanslar/sputnik

Şırnak Valiliği, Şırnak il merkezinde bu gece saat 23.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Hakkari Valiliği, Yüksekova ilçe merkezinin tamamında dün saat 22:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde de 14 Mart saat 00:00'dan itibaren sokağa çıkmak yasaklandı.

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, sokağa çıkma yasağının patlayıcılarla tuzaklanmış çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edildiği belirtildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlçede artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan kamu düzeni, huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, Yüksekova ilçe merkezinin tamamında 13 Mart 2016 günü saat 22.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup ilçe merkezine giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır" denildi.

Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dün gece ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte 20 bin asker ve polisin katılımıyla operasyon başladı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala geçen hafta yaptığı açıklamada, "Yüksekova'da, Şırnak merkezde ve Nusaybin'de bazı mahallelerde yine çukurlar var, bariyerler var. Aldığımız bilgiler, orada yine bombalama tuzaklarının kurulduğunu gösteriyor. Dolayısıyla oralarda da o temizlikler yapılacak" demişti.

Ala'nın sözlerinin ardından Şırnak kent merkezinde yapılması beklenen operasyonlar öncesinde güvenlik önlemleri artırılmış; çok sayıda tank, kirpi ve kobra tipi zırhlı araçların getirildiği kentte, giriş ve çıkışlar da güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alınmıştı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.