Header Ads

CHP'li Hürriyet ve Kayışoğlu Kocaeli'deki sığınma evini ziyaret etti, 40 çocukla görüştü

bizimkocaeli/başka haber foto:fatma kaplan hürriyet/facebook

CHP Kadın Çocuk Hak ve İhlalleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyesi olan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu Türkiye’nin gündemine oturan İzmit’teki sığınma evini ziyaret etti.

Sığınma evinin müdürü Leyla Atasoy’dan yaşanan olaylarla ilgili bilgi alan CHP’liler, yaşları 11 ila 18 arasında değişen çocuklarla da görüştü.

Sığınma evinde meydana gelen olay ve Başiskele'de bir okulda taciz iddialarıyla ilgili bilgi almak üzere Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret etti.

CHP’li vekiller, Vali Yardımcısı Abdullah Etil ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü ile de görüşerek bilgi aldı.

CHP’li Hürriyet, ziyaretin ardından Facebook hesabından şu açıklamayı yayımladı:

"CHP Kadın Çocuk Hak ve İhlalleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyesi olarak Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile birlikte Kocaeli Çocuk Sığınma Evi'ni ziyaret ederek Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Sığınma Evi Müdürü Leyla Atasoy'dan konuyla ilgili bilgi aldık. Aldığımız resmi bilgilerin yanı sıra kurumda kalan ve yaşları 11 ila 18 arasında değişen 40 çocukla da birebir görüştük. Sığınma evinde korkulduğu gibi taciz veya tecavüz olayı olmadığını, ancak idare anlamındaki eksikliklerin olayı körüklediğini tespit ettik. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük'ü de makamında ziyaret ederek, konunun adli ayağı hakkında bilgi aldık. Konuya ilişkin oluşturacağımız raporu en kısa zamanda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacağız. (Kurumun gizlilik konusundaki önemi sebebiyle kurum içi veya dışı herhangi bir medya ürününe yer veremiyoruz)"

CHP’li vekiller sığınma evinde yaşanan olayların ortaya çıkmasını sağlayan üniversite öğrencileri Hakan Ergin ve Deniz Yalçın ile bir araya geldi. Vekiller, iki gençten olay anı ve sonrasında karakolda yaşanan darp olayıyla ilgili bilgi aldı.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.