Header Ads

Kılıçdaroğlu: Yenikapı'ya gidişim uyarılarımızı herkesin bilgisine sunma amacı taşıyor


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu PolitikYol'a özel açıklama yaptı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklaması:

Bu ülkede kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olarak, laik demokratik cumhuriyetin, parlamenter demokrasinin ödünsüz savunucusu olduğumu bir kez daha yurttaşlarımın bilgisine sunuyorum.

Bütün bu değerleri her platformda savunmaktan asla geri adım atmadım ve hiçbir güç bana bu konuda geri adım attıramayacaktır.

Ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz ve cumhuriyetimiz çok zor koşullardan geçiyor. Bu süreçte Atatürk’ten, cumhuriyetten, demokrasiden yana olan herkesin yan yana durması tarihi sorumluluktur.

Ne emperyalizme, ne darbelere, ne tehditlere boyun eğmeyen Cumhuriyet Halk Partisi, bundan sonra da aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Biz bu ülkede yeni bir barış ve kardeşlik ikliminin oluşması, kamplaşma ve kutuplaşmanın sona ermesi, parlamenter rejimin güçlendirilmesi, bütün kurumların tarikat ve cemaatlerden arındırılması, toplumsal ve siyasal barışın en güçlü bir biçimde sağlanması için her türlü mücadeleye destek vereceğiz.

Kişisel hesapların ülkemizi getirdiği durum ortadadır. Aynı tarihi hataların yapılmaması için gerekli uyarıları bundan önce de yapmıştım, İstanbul Yenikapı'ya gidişim de bu uyarıları bir kez de herkesin bilgisine sunma amacı taşımaktadır.

Demokrasimize ve şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmak Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihi görevidir. Bu görevin gereğini yapmak ise bana düşen tarihi sorumluluktur.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.