Header Ads

PKK, Kılıçdaroğlu'na yapılan ve 1 askerin yaşamını yitirdiği saldırıyı üstlendi


PKK, Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan ve 1 askerin yaşamını yitirdiği saldırıyı üstlendi.

Örgüte yakın internet sitesinden yapılan açıklamada "25 Ağustos günü Artvin-Şavşat yolunda Soğuksu mıntıkasında bir askeri konvoyun geçeceği bilgisinin alınması üzerine öğleden sonra saat 13.45’te alandaki gücümüz bu konvoyun önünde bulunan JÖH’lere ait bir Cemse aracı imha etmek üzere hedeflemiş ve bu Cemse etkili bir biçimde vurulmuştur. " denildi.

Açıklamada ayrıca "Eylem esnasında askeri aracın arkasında sivil bir konvoyun olduğu fark edilmiş ve zaten Kemal Kılıçdaroğlu'nun bindiği araç güçlerimizin atış mesafesine girmesine rağmen herhangi bir atış yapılmamıştır." denildi.

KORUMA, ROKETLİ PKK'LIYI FARK EDİP VURMUŞTU

Ancak bilindiği üzere CHP heyetinin konvoyuna saldıran PKK'lı grubun içindeki bir PKK'lı elindeki roketle Kılıçdaroğlu'nun içinde bulunduğu aracı hedef almıştı. Ancak CHP liderinin korumalarından biri bu durumu fark edince ateş açılmış, felaket engellenmişti.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında saldırı düzenlenmişti. Saldırıdan Kemal Kılıçdaroğlu yara almadan kurtulmuş, olayda 1 jandarma er hayatını kaybetmiş, 2 asker de yaralanmıştı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala ve diğer hükümet yetkilileri saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğini belirtmişti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.