Header Ads

Kılıçdaroğlu, astsubay Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret etti, aileye başsağlığı diledi


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında hayatını kaybeden Astsubay Ömer Halisdemir’in Bor ilçesi Çukurkuyu beldesindeki baba evini ziyaret ederek, yakınlarına başsağlığı diledi.

Daha sonra Halisdemir’in belde mezarlığındaki kabrini ziyaret eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, mezara kırmızı karanfil bırakarak, dua etti ve anı defterini imzaladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, mezarlıkta, aralarında şehit mezarlarının da bulunduğu bazı kabirlerde de dua etti.

Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ömer Halisdemir’in sadece ailesinin, Niğde’nin, Çukurkuyu beldesinin değil, Türkiye’nin kahramanı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Umarız bütün bu acılar kısa süre içinde sona erer ve Türkiye huzurlu günlerine kavuşur

"Onu saygıyla, minnetle her zaman anacağız. Ailesine başsağlığı dileklerimizi ilettik, onlara yanlarında olduğumuzu gösterdik. İyi bir evlat yetiştirdiler, Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli görevler yapan çok iyi bir evlat yetiştirdiler ama şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Ailesine sabır diliyoruz. Umarız bütün bu acılar kısa süre içinde sona erer ve Türkiye huzurlu günlerine kavuşur."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurkuyu Belediyesi tarafından mezarlığa kurulan misafir çadırında da bir süre dinlenerek, okunan Kur’an-ı Kerim’i dinledi ve dua etti.

Buradan Çukurkuyu Belediyesine geçen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ziyareti, basına kapalı gerçekleşti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.