Header Ads

Zirve Yayınevi davası: Müebbet hapis cezalarına çarptırılan 5 sanık tutuklandı


Malatya'da 9 yıl önce Zirve Yayınevi'nde 3 kişinin öldürülmesi ile ilgili görülen karar duruşmasında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan 5 sanık tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zirve Yayınevi davasının 5 sanığı adliyede 28 Eylül günü Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen karar duruşmasında cinayetin sanıkları Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Emre Günaydın, Hamit Çeker ve Salih Gürler hakkında 3'er kez ağırlaştırılmış hapis cezası verilmişti.

Mahkeme 2014 yılından beri özel yetkili mahkemeleri kaldıran ve tutukluluk süresini 10 yıldan beş yıla indiren yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte elektronik kelepçe ile evlerinde tutulan 5 sanık için hükmen tutuklanmalarına yer olmadığına dair karar vererek cezanın onanmasına kadar adli kontrollerin devamına hükmetmişti.

EVLERİNDEN GÖZALTINA ALINDILAR VE SABAH ERKEN SAATTE MAHKEMEYE ÇIKARILDILAR

Kararın ertesi gününde Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yapılan itiraz sonucu müebbet hapse çarptırılan sanıklar için tutuklanma kararı çıktı.

Evlerinden gözaltına alınan Emre Günaydın, Salih Gürler, Abuzer Yıldırım, Hamit Çeker ile Cuma Özdemir sabah erken saatlerinde mahkemeye çıkarıldılar. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen 5 sanık daha sonra tutuklanarak Malatya E Tipi Cezaevine götürüldü.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.