Header Ads

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin makam aracı kurşunlandı

DHA-İHA-AA

Avcılar'da kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından açılan ateşle Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin makam otomobilinin ön camına kurşun isabet etti.

Olay bugün saat 19.30'da Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin oturduğu Ardıçlı Göl Evleri sitesinde meydana geldi.

Belediye Başkanı Handan Toprak Benli site yönetimi ile görüşmek üzere park edilen araçtan indikten sonra kim tarafından ateşlendiği belli olmayan bir silahtan çıkan kurşun makam otomobilinin ön camından şoför mahaline düştü.

İhbar üzerine bölgeye güvenlik güçleri sevk edilirken soruşturma ve araştırmaya başlandı. Belediye Başkanı Başkan Handan Toprak Benli, "Aracın içinden şoför dahil hepimiz inmiş olduğumuzdan herhangi bir kimseye isabet etmemiş ve yaralanan olmamıştır. Konu ile ilgili Emniyet Müdürlüğü'nce araştırma yapılmaktadır" dedi.

Olay sırasında herhangi bir asker veya düğün konvoyunun geçmesinin söz konusu olmadığı belirtildi.

HANDAN TOPRAK BENLİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Avcılar'da kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından açılan ateşle Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin kullandığı makam aracının ön camına kurşun isabet etti. Olay sonrası açıklama yapan Başkan Handan Toprak Benli, " Şahsımızla alakalı olmayan bir saldırı ya kör bir kurşundur ya da bir yerlere mesajdır" dedi.

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli oturduğu sitedeki yönetim ile görüşmek üzere park edilen aracından indikten sonra kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ateşlendiği belli olmayan bir silahtan çıkan kurşun makam aracının ön camına isabet etti. Olayda yaralanan olmazken, polis ekipleri saldırıyla ilgili inceleme başlattı.

Konu ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, " Bizim de çok şaşırdığımız bir durum. Erken saatlerden geç vakitlere kadar hep sahadayım. Avcılar halkı beni seviyor, ben onları seviyorum. Onun için bu beklediğimiz bir şey değildi. Kendi oturduğum evin sitenin ortasındaki yönetim binasının önünde aracım park halinde iken ben yönetim kurulu ile konuştuğum esnada, benim makam aracı olarak kullandığım araçta şoför içerisinde yokken camından kurşun isabet etti. Kurşun camı delerek içeriye girdi. Neyse ki şoförümüz de dışarıda olduğu için oda yaralanmadı" dedi.

Herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığını belirten Başkan Handan Toprak Benli, " Şahsımızla alakalı olmayan bir saldırı ya kör bir kurşundur ya da bir yerlere mesajdır diye düşünüyoruz. Konu emniyet ekipleri tarafından araştırılmaktadır. Valimiz de bu konu ile ilgili arayıp bilgi aldı ve gereken araştırmaların yapılacağını bildirdi" açıklamasında bulundu.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’nin makam aracına park halindeyken isabet eden merminin "yorgun mermi" çekirdeği olabileceğini bildirdi.
Bazı basın yayın organlarında, Avcılar Belediye Başkanı Benli'nin makam aracına park halindeyken silahlı saldırı olduğu şeklinde haberler yer alması üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklama yayınladı. Benli'nin makam aracına park halindeyken isabet eden merminin "yorgun mermi" olabileceğinin değerlendirildiğine dikkat çekilen açıklamada, konu ile ilgili çalışmaların yapıldığı ve tahkikatın devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"02.11.2016 tarihinde saat 19.30 sıralarında Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’nin makam şoförünün aracı site içerisine park ettiği, araç park halindeyken aracın içerisinde kimsenin bulunmadığı esnada aracın ön camından (1) adet 9 mm çapında mermi çekirdeğinin girerek paspas üzerine düştüğü, yakın çevrede silah sesi duyan olmadığı, araca isabet eden mermi çekirdeğinin giriş yeri, hızı ve bulunduğu yer birlikte değerlendirildiğinde çok uzak mesafeden havaya doğru yapılan atış neticesinde 'yorgun mermi' tabir edilen mermi çekirdeği olabileceği değerlendirilmektedir."


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.