Header Ads

Bahçeli: Öğretmene güç yetiyor da siyasetteki FETÖ'cülerin üzerine niye gidilmiyor?

Milliyet

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında "FETÖ'nün siyasi ayağı gizemini hala korumaktadır. Öğretmene güç yetiyor da siyasetteki FETÖ'cülerin üzerine niye gidilmiyor. Odacı çaycı bulunuyor da yüksek mevkilerde olanların üzerine niye gidilmiyor. Bilmediğimiz bir müdahale engelleme mi vardır. Yurtta Sulh Konseyi'nin tepe kadrosunu ne zaman duyup öğreneceğiz? Bunları idam sehpasına ne zaman çıkaracağız" dedi. AKP'nin 'cinsel istismar' önergesine ilişkin "Bu önergeyi veren AKP'li milletvekillerinin hiç mi yüreği sızlamadı? Hiç mi elleri titremedi? Şu anda cezaevinde heyecanla mezkur önergenin yasalaşmasını bekleyen ve cinsel istismarda hüküm giymiş hangi hatırlı veya sözü geçen kokuşmalara destek verilmektedir?" dedi.

MHP lideri Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Bahçeli, geçtiğimiz hafta Genel Kurul'da Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının görüşülmesi sırasında AK Partili milletvekilleri tarafından verilen 'çocuğa cinsel istismar' önergesini gündeme getirdi. Bahçeli, verilen önergede 'Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16 Kasım 2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçundan mağdurla failin evlenmesi durumunda ceza açıklanmasının geri bırakılmasına, yada cezanın infazının ertelenmesine' ifadelerinin yer aldığını anımsatarak, şöyle konuştu:

"16 Kasım'a kadar cinsel istismarı yap sonra sıkıyı görünce evlen, bir şey olmasın bu garabetin bir tevili yoktur. Cebir, tehdit, hile veya iradeyi sakatlayan bir başka neden olmadan cinsel istismar suçu yani taciz ve tecavüz nasıl gerçekleşecektir? Hadi gerçekleşti diyelim, medeni kanuna göre çocuk sayılan bir evladımızın aklı ve ruhu gasp edilerek istismara uğraması nasıl sıradan ve normal görülecektir? Adı üstünde çocuğun rızası olsa ne yazacak olmasa ne çıkacaktır? Bu önergeyi veren AKP'li milletvekillerinin hiç mi yüreği sızlamadı? Hiç mi elleri titremedi? Medeni kanunun 124'üncü maddesi erkek veya kadın 17 yaşını doldurmadıkça evlenemez hükmünü içermektedir. Kimi aksini söylese de söz konusu önerge tecavüzcülere af vadetmektedir. Meşum önergeyle sabilere, körpe yavrulara küçük bedenlere göz koyan iğrenç yaratıklara can simidi uzatılmaktadır. Herkes vicdanını yoklasın ve şu sorunun cevabını arası: Çocuktan gelin mi olur, cinsel istismar mahkumlarından mağdur mu çıkar? Ne felakettir ki 3 bin mağdurdan bahsedilmektedir. Cinsel istismarın olduğu yerde mağdur kimdir? Şu anda cezaevinde heyecanla mezkur önergenin yasalaşmasını bekleyen ve cinsel istismarda hüküm giymiş hangi hatırlı veya sözü geçen kokuşmalara destek verilmektedir? AKP'nin vicdan ve ahlak sahibi hiçbir milletvekili bu önergeye sıcak bakmayacak, destek vermeyecektir"

MHP lideri Bahçeli, TÜİK verilerine göre, son 10 yılda çocuk istismarı konusundaki dava sayısında patlama olduğunu ve 482 bin 908 kız çocuğunun evlendirildiğini belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

"Irz düşmanlarını aklama telaş ve amacına hep birlikte engel olmalıyız. 'Kararımızdan dönmeyeceğiz' diyen önerge sahiplerinden birisi olan milletvekilinin de pişmanlık duyacağını ümit ediyorum. Çocuklara kadınlara cinsel saldırıda bulunan hayatlarını karartan zalim ve ahlaksızları değil affetmek bunu işledikleri suçları temizlemek; bunların kafalarına hukukun demir yumruğunu indirmek milli ahlakın gereğidir. Çocukları gülmeyen bir milletin umutları kırılmış hayalleri kurumuştur. Çocuklarımızı soldurmayacağız, onları istismarcılara tecavüz ve şiddet faillerinin keyfine bırakmayacağız. Buradan AK Parti'ye ağrıda bulunuyorum: Ne yapıp yapıp bu önergeyi tümden geri çekin, gelin daha fazla anlamsız ve boş tartışmalarla Türkiye'yi boğmayın. İnanıyorum ki TBMM'de görev yapan her vekili çocukların hak ve hukukunu muhafaza ederek ülkemin her yavrusunu kendi yavrularından ayrı görmeyecektir. Helalzade barıştırır, haramzade karıştırır. Biz helalden yana duralım. Haramzadeleri önce Allah'a sonra millet vicdanına daha sonra da adaletin vereceği keskin karara havale edelim"

Bugünkü tablo içinde öğretmenlerimizin mutlu olduğunu kimse söyleyemez. Şimdiye kadar 30 bin öğretmenimiz açığa alınmıştır.  Hainden öğretmen olmaz gerçek öğretmen de hain olmaz.

FETÖ ve PKK'nın hesabıına okullara üşüşen öğretmenlerin ayıklanması şarttır. Bir öğretmen BYlock kullanıyorsa gereği yapılmalıdır.

Sırf malum bir bankayla işlem yaptı diye bir öğretmene FETÖ'cü damgası vurmak yanlıştır.

FETÖ'nün siyasi ayağı açıklanmalıdır

FETÖ'nün siyasi ayağı gizemini hala korumaktadır. Öğretmene güç yetiyor da siyasetteki FETÖ'cülerin üzerine niye gidilmiyor. Odacı çaycı bulunuyor da yüksek mevkilerde olanaların üzerine niye gidilmiyor.

Bilmediğimiz bir müdahale engelleme mi vardır. Yurtta Sulh Konseyi'nin tepe kadrosunu ne zaman duyup öğreneceğiz? Bunları idam sehpasına ne zaman çıkaracağız

Öğretmen atamaları

Bu çile kökten bitirilmelidir. Atanamayan öğretmen kalmamalıdır. Sözleşmeli öğretmenler mülakatla alınıyor. Sözleşmeli öğretmenlerin mülakatla alınması KPSS'den yüksek puan alan öğretmenlerimizi de mağdur etmiştir. Sözleşmeli öğretmenlik güvensiz bir sistemdir. Terftiş sisteminin tek bir çatı altına toplanmasını, ek ders ücretlerinin yükseltilmesini, terfi sisteminin liyakat ve başarı kriterine göre yapılmasını, MEB'de yargı kararına kesin kes uyulmasını bekliyor, istiyoruz.

Cinsel istismar önergesi

Skandal bir önergedir. Bu önergenin safında durmak, Bu sapıkları savunmak onlarla aynı kefeye girmek demektir. Bu önerge milletimizi ayağa kaldırmıştır. Bu önregeyi vere AKP'li milletvekillerinin hiç mi yüreğiniz sızlamadı. Bu skandal önerge ile sabilere, körpe bedenlere göz koyanlara can simidi uzatılmaktadır. Çocuktan gelin olur mu ne felakettir ki 3 bin mağdurdan bahsedilmektedir. TÜİK verilerine göre çocukların istismar edilmesi  son 10 yılda yüzde 700 artmıştır.

Bunların kafasına hukukun demir yumruğunu indirmek milli ahlakın gereğidir.  İnanıyorum ki meclisin her milletvekili çocukları kendi çocukları gibi koruyacaktır.

AK Parti'ye çağrı yapıyorum bu önergeyi komisyona çekmekle kalmayın tamamen geri çekin.

Anayasa çalışmaları

Bize sunulan taslak metin üzerinde yoğun bir mesai sarf ederek çalışmalarımızı tamamladık. Pek tabiidir ki değişiklik önerileri arasında onayladıklarımız olduğu kadar, itiraz edip üzerinde müzakere edilmesinin daha doğru olacağını düşündüğümüz konu başlıkları da vardır. Konuşa konuşa pürüzleri aşacağımızı, fiili tıkanıklığı mutlaka hukuki müdahaleyle açacağımızı düşünüyoruz. Kaldı ki Türkiye'nin ağırlaşan iç ve dış sorunlarını dikkate aldığımızda, çok fazla seçeneğimizin olmadığını da görüyoruz."

CHP'ye yanıt

Sayın Kılıçdaroğlu kavga istediğimizi tuzağa düşmeyeceklerini söylüyor. Bizim kavga gibi bir arayışımız yoktur. Eğer olursa kendiler bizim klasmanımızda değildir.

"CHP’deki PKK kalıntıları, bünyeyi ele geçirmeye başlamışlardır. 'HDP barajı geçsin pilav dağıtacağım' diyenlerle, 'her CHP’li aileden HDP’ye oy verildiğini' söyleyenler bellidir. PKK’lılara cici çocuk muamelesi yapan sicili bozuklar da ortadadır. Hepsi birden CHP’ye yuvalanmış, İmralı canisinin avukatları köşe başlarını tutmuşlardır. Atatürk yerinden kalkıp bunların halini görse, ya tekrar yatar ya da bunların alayını birden İzmir’e kadar kovalardı."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.