Header Ads

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: Olağanüstü hâli ben istemiyorum kardeşim


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Serbest Bölgeler Yasası’nda değişiklik öngören tasarının Meclis Sanayi Komisyonu’ndaki görüşmelerine katıldı.

Hürriyet'te yer alan habere göre 15 Temmuz'dan sonra ilk olarak 20 Temmuz'da ilân edilen ve 3 Ekim'de üç ay daha uzatılan Olağanüstü Hâl ilgili değerlendirmelerde bulunan Zeybekci, “Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı olarak söylüyorum, olağanüstü hâli ben istemiyorum kardeşim" dedi.

"Türkiye’de her şeyin normal olmasını ben de istiyorum" diyen Bakan, "Eğer Türkiye evet her şeyi halletti, terörle mücadelesini, bu ihanetle mücadeleyi bitirdi, ben sürmesini istemiyorum. Açıkça söylüyorum. Bu ikinci uzatmadan sonra uzatılmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Rekor kıran dolarla ilgili de konuşan Zeybekci, bakanlık dönemi boyunca döviz kuruyla ilgili hiç rakam telaffuz etmediğini belirterek, “Müdahale etmemek, dokunmamak lazım. Piyasa kendi kuralları içinde bunu dengeleyecektir” dedi.

Zeybekci, ayrıca  “Ben Merkez Bankamızın 7-8 aydan beri günlük satış ihaleleri düzenlememesini sonderece akıllı ve başarılı buluyorum" değerlendirmesini de yaptı

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.