Header Ads

İzmir Adliyesi yakınlarında terör saldırısı: 1 polis ve 1 adliye çalışanı hayatını kaybetti, 2 saldırgan öldürüldü

Haber: Anadolu Ajansı Muhabir: Mustafa Yıldırım-Şafak Yel-Efsun Yılmaz

Alınan bilgiye göre, İzmir Adliyesi yakınlarında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.

Terör saldırısında 1 polis ve 1 adliye çalışanı şehit oldu.

Patlamada, 3'ü polis, 4'ü sivil 7 kişi yaralandı.

Yaralılar, çevredeki hastanelere sevk edildi.

2 terörist ölü ele geçirildi

Patlamanın ardından 2 terörist ölü ele geçirildi, bir teröristi yakalama çalışmaları sürüyor.

Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Bölgeye trafik akışı kesildi

Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri, bölgeye trafik akışını kesti.

Bir şüpheli ile ilgili çalışma başlatıldı

Giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheliyle ilgili çalışma başlattı.

Bu arada, patlamanın yaşandığı yerin yakınında şüpheli bir paketin daha olduğu öğrenildi.

Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Vali'den açıklama

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, saat 17.40 civarı kameraların karşısına geçerek açıklama yaptı. Vali Ayyıldız, "Polis noktasından geçerken durdurulmak ve aranmak istemesi üzerine çatışma çıktı, teröristler kaçarken aracı patlattılar. Maalesef çıkan çatışma neticesinde polis memurumuz ve adliye görevlimiz şehit oldu. Yaralılarımız var" dedi.

"Emniyet güçlerimizin dikkati sayesinde bu şekilde atlatıldı" diyen Ayyıldız, "Teröristler ölü olarak ele geçirildi. Yanlarında iki adet kaleşnikof tüfek ayrıca RPG ve 8 fişek olmak üzere, 8 tane de el bombaları var. Bu şekilde ele geçirilmiş" diye devam etti.

Vali Ayyıldız, "Bir araç daha tespit edildi, kontrollü bir şekilde patlatıldı. Teröristlere ait olduğu değerlendirildi, riske girmemek için arkadaşlar patlattı" dedi.

Vali, "Bu hadise içimizi acıtmakla beraber, bu şekilde atlatılması, alınan tedbirlerin ve cefakar emniyet güçlerimiz sayesinde olmuştur. Tedavi gören polis memurlarımız inşallah kısa zamanda ayağa kalkar. Allah onlardan ve diğer emniyet mensuplarından razı olsun" diye konuştu.

İzmir Valisi, "Biz daha önce sayın başsavcımız, emniyet müdürmüz, güvenlik değerlendirmelerinde her türlü tedbiri alıyoruz. PKK olarak değerlendirmekteyiz. Kimlik tespitleri ile bakıldığında böyle değerlendirmekteyiz. Şüpheli araçlar noktasında ekiplerimiz tam bir teyakkuz halindeler. Bunların eylemleri neydi, içeri mi gireceklerdi bu net değil" diye konuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.