Header Ads

Reina saldırganı tutuklandı


Ortaköy'de yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina saldırısıyla ilgili yakalanan Abdulkadir Masharipov, sorgusu tamamlandıktan sonra 5 ayrı suçtan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Masharipov, 25 günlük emniyet sorgusunun ardından bugün öğle saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Gökalp Kökçü tarafından sorgusu tamamlanan Abdulkadir Masharipov 'un, 39 kişinin ölümü, 79 kişinin de yaralanmasından sorumlu olduğu belirtilerek, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Silahlı terör örgütü üyesi olmak", "Nitelikli şekilde birden fazla kişiyi kasten öldürmek", "Nitelikli şekilde birden fazla kişiyi kasten öldürmeye teşebbüs etmek" ve "Sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermileri satın alınması, taşınması ve bulundurulması" suçlarından tutuklanması istendi. Saldırgan, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Özbek vatandaşı olan Masharipov, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekipleri tarafından 16 Ocak pazartesi akşamı, İstanbul'un Esenyurt semtinde bir eve düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.

Yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy'de Reina adlı gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırıda 39 kişi yaşamını yitirmiş, 69 kişi de yaralanmıştı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.