Header Ads

Bahçeli: Danışmanı 'eyalet gelecek' diyor ve Cumhurbaşkanı da bunu kabulleniyorsa Ülkücüler'in kararı ne olabilir?

Yeniçağ/NTV

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlarının 'eyalet' açıklamaların a Bahçeli'den tepki geldi. Bahçeli, "Cumhurbaşkanı da bunu kabulleniyorsa, o zaman 2 gün içinde eyalet sistemine karşı olan Ülkücülerin kararı ne olacaktır?" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, NTV canlı yayınında Nazlı Çelik'in sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanlarının 'eyalet' açıklamalarına çok sert tepki gösteren Bahçeli şunları söyledi:

Bahçeli: Bir danışman kalkıyor bir eyalet sisteminden bahsediyor. Öyle bir açıklamayı yapan insanlar ya Adalet ve Kalkınma Partisi’nin hedefini sabote ediyorlar veya bir iç pazarlıkla görevlendirilmiş konuşmacılar bunlar. Bunları zaman gösterecek. Eyalet sistemini getireceğiz diye bir danışman cumhurbaşkanı danışmanı olarak söylüyor ve cumhurbaşkanı da buna ses çıkartmıyor kabulleniyor ise o zaman 2 gün içinde eyalet sistemine karşı olan üniter yapıda düşüncesi olan ülkücülerin kararı ne olabilir?

Nazlı Çelik: Siz kendisine ilettiniz mi?

Devlet Bahçeli: Benim iletmeme gerek yok. Geçmişte Kayseri’de bir belediye balkanlığı yapmış başka bir özelliği olmayan bir kişinin danışman olarak Türkiye'yi sabote edebilecek cümleler kullanmasını anlamakta ben zorlanıyorum ve kabul etmiyorum. Böyle danışman olmaz. Benim danışmanım olmuş olsa o saatte görevden alırdım.

Nazlı Çelik: Danışmanlardan Mehmet Uçum da “Halk gümbür gümbür devrim yapıyor. Halk kendi devletini kurmak için adım atıyor” dedi.

Devlet Bahçeli: Boş bir laf. Bunlar konuşunca danışmanlık görevimi yapıyorlar acaba. Türkiye rejim değişikliği yapmıyor, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini değiştiriyor.

Nazlı Çelik: Bu danışmanların sözleri ülkücülerin oyunu etkiler mi?

Devlet Bahçeli: Etkilemez. Bana tesir edemezler mesela. Parti ile ilişkisi kesilmiş olanlar var muhalefet değil. Parti ile ilişkisi kesilmiş olanları her gün televizyonda Milliyetçi Hareket Partisi’nin bilmem nesi olarak takdim edip kanaat yürütüyorlar. Hele hele bazen Kemal Kılıçdaroğlu beyin davranışları konuşmaları…

Nazlı Çelik: O zaman tabanda bir hayır beklentiniz var mı?

Devlet Bahçeli: Tabi. Bazıları var herhangi bir davranışından, uygulamasından dolayı kızgın ve kırgın olan insan Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı olmasın diye hayır oyu kullanacağım diyebilir. Bazıları da çok güzel hizmetler yapıldı diyebilir. 7 Haziran seçimlerinden 2 milyona yakın milliyetçi ülkücü hareket 1 Kasım’da oraya gitti. Giden gider kalanlarla biz yolumuza devam ediyoruz. "

"BAHÇELİ 'HAYIR' DİYOR!"

Devlet Bahçeli'nin canlı yayında söylediği sözler sosyal medyanın da gündemine oturdu. Bahçeli'nin hükümete ve teşkilatlara gönderdiği mesajla ilgili atılan binlerce tweet, #BahçeliHayırDiyor tag'inin 1. sıradan Türkiye gündemine girmesini sağladı.Kaynak: Devlet Bahçeli'den 'hayır' çağrısı

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.