Header Ads

Eskişehir, hafta sonları ve tatillerde ziyaretçi akınına uğruyor


Türkiye’nin turizmde parlayan yeni yıldızı olan Eskişehir, hafta sonları ve tatillerde ziyaretçi akınına uğruyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir ve Türkiye’ye kazandırılan müzeler ve parklar bu hafta sonunda tarihi bir yoğunluk yaşadı.

Hafta sonu hava sıcaklığının normalin üstünde gitmesini fırsat bilen vatandaşlar Eskişehir’e akın etti. Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir’e kazandırdığı projelere büyük ilgi gösteren yerli ve yabancı turistler Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in girişimleri ile Eskişehir’de hayata geçirilen Müzeler Kompleksi ve tematik parklarda uzun kuyruklar oluşturdu.

Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi ve Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni bu hafta sonunda 20 binin üzerinde vatandaş ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen Çocuk Şenliği ve Hayvanat Bahçesi açılışı sebebiyle Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’na da akın eden vatandaşlar çocuklarıyla beraber tatillerini en iyi şekilde değerlendirme fırsatı buldular.“Esnafımızın yüzünün gülmesi bizleri mutlu ediyor”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri projelerin Eskişehirliler ve yurdun dört bir yanından gelen turist grupları tarafından büyük ilgi görmesinden mutlu olduklarını ifade ederek “Şehrimiz bu hafta sonu tarihi bir yoğunluk yaşadı.  Eskişehir’de bulunan restoranlar ile otellerde yoğunluğun yaşandığı hafta sonunda esnafımızın yüzü güldü. Gelen turistler projelerimizi gezerek bizleri onurlandırdı. Şehrimizi ziyaret eden vatandaşlar esnafımızdan yaptıkları alışveriş ile de şehir ekonomisine büyük katkı sağladı. Esnafımızın yüzünü güldürecek projelere imza atmak bizlere ayrı bir sevinç yaşattı” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.